Ciemojoties pasakām un teiksmām apvītajā Tērvetē

Iepazīt un izzināt Annas Brigaderes daiļradi muzejā “Sprīdīši”, apskatīt Tropu mājas iemītniekus, izstaigāt Tērvetes Dabas takas, saliedēt klases kolektīvu un pārbaudīt savus fiziskos spēkus Laimīgās zemes Gaisa takās, apskatīt Tērveti no skatu torņa, braukt ar Pasaku bānīti, braucot autobusā, pierakstīt visus novadus, kurus šķērsojam, – tik daudz paveikt 4.oktobrī , mācību ekskursijas laikā, iecerēja 5.un 6.klases skolēni un viņu audzinātājas.

Vai to izdevās paveikt?

Spriediet paši!

“Lasot Annas Brigaderes pasaku lugu “Sprīdītis”, es atcerēšos ekskursijā redzēto un dzirdēto, domāšu par rakstnieci, kura bija gaišs cilvēks un kurai patika baltas mēbeles”.

“Es noteikti izlasīšu Annas Brigaderes grāmatu “Anneles stāsti”, jo gribu kopā ar Anneli izstaigāt viņas bērnības takas.”

“Tropu mājā nokļuvām vasarā, kuras mums šogad tik ļoti pietrūka. Mitro tropu mežu krāšņie iemītnieki ,tauriņi, mūs pārsteidza ar košumu un krāsu bagātību. Cik milzīgi man šķita baseiniņā mītošie bruņurupuči!”

“Visskaistākā vieta Tērvetes parkā, manuprāt, bija Rūķu mežs, kur aplūkojām mīlīgas, maza izmēra mājiņas, dzirnavas un brīnumjaukas rūķu figūras.”

“Kāpjot 25 metru garā kāpienā, nonācām dižā skatu torņa augšā, no kura krāsaino Tērveti redzējām kā uz delnas. Būt šādā augstumā bija lieliski!”

Mācību ekskursijas laikā skolēni guva šādas atziņas:

“Ikvienu sapni var piepildīt, tikai pašam ir ļoti tam jātic”;

“Nepārvērtē savus spēkus!”;

“Sabiedriskā vietā ir jāuzvedas kulturāli – nedrīkst kliegt un skriet”;

“Ja tev ir labi draugi, dari visu, lai viņus nepazaudētu”;

“Šo ekskursiju es izbaudīju, man viss patika. Bija interesanti klausīties, apskatīt un iepazīt sevi. Ceru uz tikpat aizraujošu ekskursiju arī nākamreiz.”

Mūzikas stundās skolēni kopā ar skolotāju, 6.klases audzinātāju Sarmu Bērziņu katru novadu, kuram garajā ceļā izbraucām cauri, ievija mūzikas skaņās.

Paldies Raunas pašvaldībai par samaksāto transportu!

Skolēnu pārdomas par ekskursijā gūto apkopoja 5.klases audzinātāja Inta Paipala.

Ievietots 25 Oct, 2017 | Informāciju sagatavoja Kristiāns Kiršteins