Ēnu diena - Uzņēmēju diena Raunas vidusskolā 2016

Rītdienu veido šodienas lēmumi.

Mūsu viesi dalās savās profesionālajās zināšanās, prasmēs un darba pieredzē.

Ēnu dienas mērķis:

  • sniegt praktiskas karjeras, izglītības un profesionālo orientāciju;
  • gūt informāciju par biznesa iespējām;
  • 9.-12.klašu audzēkņiem rast pārliecību par izsapņotās profesijas piemērotību.

Ēnu dienas uzdevums skolēniem:

  • analizēt liela apjoma informāciju;
  • spēt diskutēt.

„Šodiena, 10.februāris. Rīts kā rīts, iesākas vienmēr ar kafijas krūzi un brokastīm, bet šorīt klāt piemeties neliels uztraukums - ko stāstīt un rādīt bērniem...” tā Ginta Ezeriņa-konditore, 5.klases skolnieces Andas māmiņa, brīvajā laikā nodarbojas ar pauerliftingu, gūst labus rezultātus sacensībās.

Z/s „Lejas Auškāpi” īpašniece Anita Plūme, kuras audzētos dārzeņus baudām jau vairāku gadu garumā skolas ēdnīcā, pēc darbīgās dienas un sarunām ar skolēniem: „Paldies par uzaicinājumu prezentēt saimniecību. Man ļoti patika zinātkārie 3.,4. un 5.klases skolēni, kā arī maziņie 2.klases bērniņi. Mīnuss manā prezentācijā - par maz burkānu degustācijai, jo mazākajām klasēm ļoti, ļoti garšoja. Kopumā bērniem stāstītais interesēja, uzdeva daudz labu un interesantu jautājumu, klausījās manā stāstījumā ar interesi.”

Anita, Jūs pārliecinājāties, ka rīta uztraukums bija nevietā, jo saruna izdevās. Tā bija lietderīga un saistoša. Paldies par atsaucību!

„Interesants pasākums ar labu formātu .Varēja būt garāks laiks, lai pastāstītu par savu darbu. Visaktīvākā bija 9.klase, visvairāk jautājumu. Katrai klasei uzsvēru, lai mācītos inženierzinātnes, pamatā ir matemātika, fizika un ķīmija. Skolēni to uztvēra nopietni.” tā par savu darbošanos Ēnu dienā izteicās 6.klases skolnieces Diānas tētis Andris Soboļevs- klientu līniju inženieris SIA”LATTELECOM”.

„1188 - kas tas ir, ko tur dara, par to neesmu dzirdējis,’’ skanēja skolēnu izteikumi. Par nezināmajām lietām pastāstīja Digna Soboļeva - Diānas māmiņa, datu bāzu administratore SIA „LATTELECOM BPO”(1188). Digna saka:”Visaktīvākās bija: 6.klase,3.klase,5.klase un 4.klase. Tika uzdoti daudz dažādi jautājumi:

Kas jāzina, lai strādātu 1188? - Krievu valoda, informātika

Kāds ir darba laiks? - Man no 8-17 darba dienās, operatoriem pēc grafika pārklājums 24h diennaktī

Kādi jautājumi tiek uzdoti zvanot uz 1188? Vai zvana arī amatpersonas? Ko dara operators, ja nezin atbildi uz jautājumu? - Piereģistrē šo jautājumu, atbilde tiek sameklēta un sniegta 24h laikā.

„Ļoti patika, kā viss bija noorganizēts,” tā Digna (ar reti dzirdētu, skaistu vārdu), „ideja par tikšanos ar dažādu profesiju cilvēkiem Ēnu dienā ir ļoti laba. Man bija jauki vērot un uzzināt , ko par manu profesiju zina un domā bērni un jaunieši. Arī bērniem bija interesanti uzzināt ko jaunu. Svarīgi, ka skolas diena var būt arī savādāka kā ierasts. Bērni klausījās, ar interesi arī uzdeva jautājumus.

„Paldies par uzaicinājumu un iespēju stāstīt par savu darbu !” Lāsma Riekstiņa z/s „ Kaliņi” īpašniece, Reiņa (2.kl.) un Agneses (9.kl.) māmiņa.

Sintija Rude un Inese no SIA „LATVIJAS ĶIPLOKS” raksta: „Ļoti jauka diena kopā ar skolniekiem. Visi cītīgi klausījās, interesējās, uzdeva jautājumus, stāstīja par to, kā lieto savā ģimenē ķiplokus.”

„Ceram, ka sniedzām iedvesmu un arī zināšanas turpmākajai dzīvei,” Lindas(5.kl)un Kristiānapirmsskolēna mamma.

Triju skolēnu Pārslas(4.kl), Ginta(7.kl.)un Kerijas(9.kl.) māmiņa Rita-ziedu salona ”Frēzija” pārdevēja, floriste, saka: „Paldies organizatoriem un bērniem par izrādīto interesi. Gatavojoties šai dienai bija jāatrod vidusceļš, jo bija dažāda vecuma bērni. Prieks, ka iesaistījās pilnīgi visi, kuri bija ienākuši klasē. Ja ir interese bērniem, esmu ar mieru veltīt laiku un pamācīt vēl kaut ko. Priecājos, ka tiek rīkoti šādi pasākumi.”

Jaunā Raunas aptiekas farmaceite Santa Rīdere: „Paldies, man pašai ļoti patika, likās, ka arī bērniem bija interesanti, mazākie raisīja smaidu, jo dalījās ar informāciju par lietotajiem vitamīniem un zālēm, lielākiem vairāk interesēja darba specifika. Ja kaut viens skolēns būs ieguvis sev noderīgu informāciju, būšu priecīga. Ļoti laba doma par šāda veida pasākumiem, pat žēl, ka manā skolā šāda pasākuma nebija.”

Paldies farmaceitei Vaidai un aptiekas vadītājai par atsaucību un izpratni, lai nodrošinātu jaunās kolēģes Santas ierašanos skolā!

Inita Dzenīte ātri „iekrita” nepiepildītajā vietā un stāstīja par mazumtirdzniecības veikala pārdevēja darbu, par darbinieku pienākumiem konkrētajā pārtikas aprites posmā, par klientu apkalpošanas vispārīgiem uzvedības noteikumiem. Tā kā viņas ģimene saimnieko z/s „Oši”, tad interesanti bija uzzināt par mājražošanā ražotiem produktiem-sukādēm un augļu sulām. Skolēni vēlējās uzzināt kas ir karantīna augļu dārzā, kā ražo sukādes. Aktīvākā bija 4.klase. Inita saka paldies par iespēju dalīties ar zināšanām un novēl labu noskaņojumu un izcilus darba rezultātus!

Mūsu skolas vidusskolas absolvents Juris Ņilovs šobrīd ieņem atbildīgu amatu - Cēsu siltumtīklu direktors, kā arī atbild par siltumapgādi Valmieras pilsētā. Juris saka : ”Man kā stāstītājam bija interesanti piedalīties. Skolēnu atsauksmes bija dažādas, jo mana profesija nav tik populāra. Bērniem, kas jauns un svešs, ka viņi nemaz īsti nezināja, ko pajautāt. Aptaujājot vecākās klases, varēja saprast, ka īsti interese par inženierzinātnēm nav. Salīdzinot bērnu interesi, vairāk jautājumus uzdeva jaunākās klasītes.

Ļoti atbalstu Raunas vidusskolas iniciatīvu rīkot šāda veida Ēnu - karjeras dienu, kas ļauj bērniem tuvāk iepazīt dažādas profesijas, tādējādi, jau savlaicīgi izdarot izvēli par labu savai nākotnes karjerai."

Par arhitekta profesiju stāstīja triju māsiņu - Anetes, Lauras un Lienes - tētis Ojārs Cūbergs. „Stāstījums bija jāatkārto 10 reizes, jo tik dažādas bija klausītāju auditorijas, katra saruna ilga 15 minūtes. Skolēni ar aizrautību sekoja līdzi lekcijas saturam. Bija interesanti jautājumi un diskusijas” novērtē Ojārs Cūbergs.

Interesanta un saistoša bija saruna ar policijas darbiniekiem Valdu Cīruli un Sergeju Sivko, kuri demonstrēja ekipējumu. Viņu darba mirkļus mūsu skolā vēroja „ēna” no Cēsu puses.

9.-12 klašu skolēniem bija iespēja uzklausīt Valsts Izglītības attīstības aģentūras darbinieces Evijas Savickas un Nodarbinātības Valsts aģentūras Cēsu filiāles karjeras konsultantes Skaidrītes Astahovskas Eglītes vērtīgu informāciju par iespēju mācīties. Kā arī skolēni, pildot anketas, konsultējoties, uzzināja, daži atklāja, sev nozīmīgu informāciju par piemērotību kādai no profesijām.

Aizritēja radoša, informācijām bagāta diena.

Paldies atsaucīgajiem vecākiem, iestāžu darbiniekiem, absolventiem par kopīgi veikto darbu skolēnu izglītošanā!

Klašu audzinātāju un skolotāju vārdā - Raunas vidusskolas direktore

Anita Neimane

Ievietots 28 Feb, 2017 | Informāciju sagatavoja Kristiāns Kiršteins