Atpazīsti profesiju!

Atpazīstot daudzveidīgas profesijas, 20.novembrī Raunas vidusskolas, to skaitā arī Drustu skolas, un Vecpiebalgas novada pamatskolas 1.-2.klašu skolēni darbojās karjeras attīstības atbalsta pasākumā “Atpazīsti profesiju!”, kuru vadīja izaugsmes treneris, karjeras konsultants Mārtiņš Geida.

Nodarbības vadītājs kopā ar skolēniem noskaidroja, ka Latvijā profesiju skaits mērāms tūkstošos. Aktīvi darbojoties un mudinot skolēnus asociatīvi domāt, Mārtiņš Geida skolēniem radīja priekšstatu  par  dažādo profesiju pasauli. Skolēni bija radoši un, vērojot multiplikācijas varoņus, skaidrojot to nodarbošanos, secināja, ka arī viņi varētu būt  pārdevēji,  izgudrotāji, reklāmu veidotāji, muzikanti, karavīri, izmeklētāji, preču piegādātāji, šoferi, fotogrāfi, aktieri, spiegi, sportisti un vēl citu profesiju pārstāvji.

Ikviens skolēns tika iesaistīts aktivitātēs un domāja par to, ko viņš vēlētos darīt nākotnē. Skolēni piekrita, ka viņiem patīk būt atšķirīgiem, reizēm saskatīt to, ko citi, iespējams, tajā brīdī neredz.

Nodarbības “Atpazīsti profesiju!” notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Pedagoģe, karjeras konsultante Inta Paipala

 

Ievietots 21 Nov, 2019 | Informāciju sagatavoja Justīne Buliņa